Critical Machine Opera: Robert B. Lisek, chfs, Manuel Knapp, j.h. Michal Cáb událost III.

  • 23. 10. 2014
  • 23/10/2014
  • 19:00
  • IIM, Technická 2

Critical Machine Opera je kombinace experimentální hudby a taktických médií. Je to Anti_Opera – průnik několika různých prostorů: stochastické syntézy, zahuštěných zvukových hmot a aplikací softwarových robotických “útočníků” používaných k získávání dat na síti.

Robert. B. Lisek
Polský audiovizální umělec, matematik a skladatel, zaměřující se na výzkum numerických, biologických, nebo sociálních systémů a procesů. Podílí se na řadě mezinárodních a mezioborových projektů v oblastech kriticko-umělecké strategie, hacktivismu a taktických médií. Jeho práce vychází z konceptuálního a softwarového umění, z kritických médií, ale nesnadno se kategorizuje. Je také jedním z průkopníků umění AI (umělé inteligence), skladatel, autor mnoha projektů na pomezí spektrální, stochastické, konkrétní a hlukové hudby.fundamental.art.pl/

chfs (Christian F. Schiller)
Rakouský experimentální skladatel, autor mnoha projektů v oblasti konceptuálního zvuku, instalací, koncertů, performancí. Založil organizaci in-dust.org a organizuje festival Sakra!

Manuel Knapp
Rakouský alchymista, působící na poli experimentální kompozice, počítačové animace a výtvarného umění. Vystupuje také jako hlukový hudebník a pracuje s různými médii. Je autorem řady výstav, koncertů a projekcí prezentovaných v mezinárodním měřítku knapp.klingt.org/.

Michal Cáb
Comprovizovaný audio-visuální set o cestujících oscilátorech a turning pure data into uroboros. Cáb je český výtvarný umělec zabývající se zvukem, interakcí mezi obrazem a zvukem. Vystudoval teologii, pokračoval studiem oboru Centrum audiovizuálních studií na FAMU a získal titul Ph.D na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Konceptuální tvorby. Od roku 2009 pracuje jako odborný učitel oboru Multimediální tvorba na SUPŠ Bechyně. Pracuje s operačním systémem Linux a s programem Pure Data, jejichž možnosti zkoumá v rámci své tvorby. Je známý jako hudebník především hlukového žánru a programátor. Spolupracuje s divadelníky a výtvarnými umělci.

Pořádají: Famu, IIM a Galerie Školská 28 s podporou Rakouského kulturního fora v Praze v rámci programové řady OpenEye 2014 podpořeného grantem MŠ.www.skolska28.cz www.rkfpraha.cz

Search: