DYI Streaming Workshop

  • 17. 04. 2015
  • 17/04/2015
  • 09:00
  • IIM, Technická 2

Chcete se seznámit se základy protokolů a nástrojů pro streaming obrazu a zvuku po internetu? Součástí modulu CASU jsou ukázky streamingu prostřednictvím svobodných otevřených aplikací i komerčních služeb.

Streaming (z anglického stream – proud) je technologie kontinuálního přenosu audiovizuálního materiálu mezi zdrojem a koncovým uživatelem. Streaming slouží především pro přenášení audiovizuálního materiálu po internetu (webcasting).
Webcasting může probíhat v reálném čase (internetová televize nebo rádio), nebo systémem Video on demand (např. YouTube). Pro streamování videa více uživatelům zároveň musí mít provozovatel k dispozici kromě obsahu také ještě streamovací server, který zajišťuje komunikaci s cílovými počítači a plynulé vysílání dat.( wiki)

Stream nejprve proběhne na lokální síti na jeden z testovacích Icecast serverů iim. Na lokální síti lze provozovat mnoho typů streamingu, účastníci se seznámí s různými metodami i vlastnostmi lokální sítě.

Dalším krokem bude streaming na vzdálené servery / služby.

Zmíněny budou komerční nástroje jako je například ustream.

lektor: Kryštof Pešek, CAS, FAMU

Dílna je určena pro studenty CVUT a AMU, přístupná i pro veřejnost. // Vlastní laptop je výhodou, na operačním systému stroje by nemělo tolik záležet.

nicméně kapacita omezena: rezervace: info@iim.cz

Search:

2015 © IIM