Festival robotů Café Neu Romance

  • 25. 10. 2016
  • 25/10/2016 - 26/10/2016
  • 09:30
  • IIM, Technická 2

Pátý ročník festivalu Café Neu Romance se uskuteční v IIM ve dnech 25. a 26.října 2016.

24. října se v NTK můžete zůčastnit přednášky Petra Skály, který je hodinář orloje. Následuje film Hugo Martina Scorseseho, který uvede náměstek pro kulturní záležitosti Anthony Jones z velvyslanectví USA. Film bude promítán v Ballingově sále NTK.
Tentýž den mohou od 15 hod návštěvníci Cafe Neu Romance “hackovat” hračky a vyrobit si zábavné sumo-roboty pro soutěž: “Pražský Hebocon”, která bude spuštěna poprvé v hlavním městě České republiky. Soutěž začíná v 18:15.

PROGRAM: 

úterý 25.říjen

Roboti a společnost budoucnosti (9:30-11:30)

Jak daleko je současný vývoj robotů a umelé inteligence? Co od toho můžeme očekávat? Co znamená být člověkem ve společnosti, která je stale víc obklopena technologií? Na tyto a další otázky budou hledat odpovědi Václav Janoščík (katedra fotografie FAMU), dánský badatel Philip Hilm a profesor Berlínské Beuth university Manfred Hild.

Roboti, umění a zvuk(13:00-15:00)

Jak roboti skládají hudbu? Čím mohou roboti obohatit hudbu a umění, co lidé neumí? V tomto panelu se setkají Suguru Goto, mediální umělec jeden z nejoriginálnějších umělců nové japonské generace, Milan Gustar, který spolupracuje s Davidem Černým, Krištofem Kintěrou a Federico Diazem a zabývá se zejména elektroakustickým zvukem a musikantka Blanka Maděrová (univerzita Harvard)

Roboti, dramaturgie a interakce (15:15-17:30)

Je složitější nazkoušet dobré představení s lidmi nebo s roboty? Jak hrát s roboty, aby vzbudily lidské emoce? Jaké možnosti a výzvy čekají na interakci mezi lidmi a roboty? Dánský autor a básník Michael Valeur, německý režisér a softwearový vývojář Friedrich Kirshner a francouzský badatel Fabrice Noreils.

Roboti, architektura a pohyb (17:45-19:45)

 Jak můžeme analyzovat pohyb robotů? Jak mohou lidé spolupracovat s roboty a učit se od sebe navzájem? Jak je možné vytvořit organický robotický systém ? Co můžeme očekávat od využití robotů v architektuře? Rena Milgrom, česká tanečnice, choreografka a odbornice na labanotation, badatel na poli robotiky Sven Stumm (Aechen univerzita v Německu a architect Phil Ayres (Královská akademie v Kodani)

středa 26.říjen 

Robot a divadlo (9:30-11:30)

 Co unikátního nabízejí roboti na poli divadla ? Mohou mít duši nebo virtuální alter ego a jak je mohou předvést na jevišti? Můžeme oživit robota? Jak  loutkářství ovlivňuje robotické umění? Tři hlavní výzkumníci v oblasti robotů a divadla : režisér Edward Scheer (Univerzita New South wales, Austrálie), profesor japonské literatury a divadla Cody Poulton a Elizabeth Jochum (Aelborg University Dánsko)

Divadelní robotický workshop  (13:00-16:00)

Zapojte se do workshopu ! Spolupráce účastníků a robotů.

Vstup volný.

Více na : http://cafe-neu-romance.com/home/program-of-the-robot-performance-festival-in-robot-city-prague

poster-cnr-2016-12a

 

Search:

2015 © IIM