Matthew Goodheart- dílna a prezentace

  • 02. 03. 2012
  • 02/03/2012 - 03/03/2012
  • 00:00
  • IIM, Technická 2

Black Box Theater

Skladatel a zvukový umělec povede dvoudenní dílnu pro studenty AMU a ČVUT zaměřenou na současné tendence ve výzkumu prostorového zvuku a interaktivních technologií na Hudební Akademii v Berkeley.
Zaměření dílny je mezioborové, vhodné například pro studenty skladby, zvukové tvorby, střihu, nebo scénografie.

Přednáška/prezentace představí technologie, které byly v poslední době vyvinuty v Centru pro novou hudby a audio technologie na University of California v Berkeley, například objekty, elektro akustiku a jejich možné použití pro video, intermedia a instalace. Technologie umožňují například akustické modelování specifických předmětů, softwarové procesy a reprodukování těchto ozvučených předmětů pomocí transduceru. Ukázka těchto technik s použitím perkusivních nástrojů bude součástí přednášky.

Matthew bude také mluvit o prostorovém zvuku a environmentální akustice, a možnostech aplikací těchto nástrojů v imerzivním video prostředí a dalších intermediálních řešeních.
Zmíněny budou také možné programy, které je možné propojit s těmito technologiemi jako jsou Max/MSP/Jitter, Pd, Isadora, atd. Výsledek dílny bude interaktivní instalace.

V pátek od 18 hodin hudební performance Matthewa Goodhearta a místními hudebníky George Cremaschim a Gregorijem Bagdasarovem.

Matthew Goodheart je skladatel a zvukový umělec, žije v San Francisku, a zabývá se improvizovanou tvorbou. Konzertoval například s hudebníky jako jsou Wadada Leo Smith, Fred Frith, Pauline Oliveros, Gino Robair, Glenn Spearman, Gianni Gebbia, Vladimir Tarasov, a Jack Wright. Vystupuje s hudebním souborem sf SoundGroup. Je zakladatelem a kurátorem festivalu Evolving Door Music, přednášel například na Mills College, Eastman School of Music, Cal Arts, na Conservatory of Coimbra v Portugalsku, nebo na Istanbul Teknikal Univeristy v Turecku. Dokončuje doktorandskou práci na University of California v Berkeley v oboru hudební skladby.

Georgij Bagdasarov se narodil se v Kazachstánu . Nejprve studoval kybernetiku na moskevské Technické univerzitě, pokračoval ve studiu kompozice na Hudební akademii v Moskvě a svá studia zakončil na Filmové škole v Petrohradu. Svou hudební dráhu započal jako kytarista v psychedelickém punkovém bandu a skrze svět konceptuálního techna dospěl do světa volné improvizace, kterou rozvíjí v instrumentáři předmětů nalezených na bleších trzích celého světa. Hraje na saxofon a kytaru preparovanou nalezenými předměty. Nahrával a vystupoval s řadou různých umělců v oblasti jazzu, noisu, electronica a dalších hudebních žánrů, byli mezi nimi Richard Deutsch, Jerome Noetinger, Yoshio Mashida, Les Halmes, Dill, Yutaka Makino, DJ Sniff, Nikolay Rubanov, Fitz Ellarald ad. V současné době žije v Praze kde dokončil doktorské studium na FAMU. Zabývá se elektronickými obrazy vytvořenými přístroji bez přítomnosti jakéhokoliv média, či záznamu, např. obrazy produkované samotným DVD přehrávačem (DVD Cinematic Darkness), nebo skrze proměny analogového obrazového signálu.

George Cremaschi se narodil v New Yorku a studoval zde hudbu a skladbu. Spolupracuje s různými tanečníky, rockovými kapelami, výtvarnými umělci, básníky, filmaři, improvizátory, lidovými hudebníky, divadelními skupinami, orchestry i popovými hvězdami. Hraje se skvělými hudebníky jako jsou Greg Goodman, Saadet Türköz, Nicolas Collins, Evan Parker, Trinh T. Minh-Ha, Liz Allbee, Burkhard Stangl, Mats Gustafsson, Kai Fagaschinski, Lê Quan Ninh, Gino Robair, Rova Saxophone Quartet, Frédéric Blondy, Christof Kurzmann, dieb13, Andrea Parkins, Paul Lovens, Marshall Allen, Butch Morris a mnozí další.Vystupuje také jako interpret a hraje skladby Mortona Feldmana, Jamese Tenneyho, Johna Cage, Iannise Xenakise, Corneliuse Cardewa, Roscoe Mitchella, Christiana Wolffa, Wadada Leo Smithe, Krzysztofa Pendereckého, Jona Raskina, Any-Marie Avram, Louise Andriessena a Matthewa Goodhearta. Vydal již přes třicet nahrávek, které vyšly u Apestaartje, Evolving Ear, Black Saint, Leo, Beak Doctor, Emanem, Rastascan, Music & Arts, Nine Winds a 482 Music labels. V současné době žije v České republice.

Search:

2015 © IIM