Nevina

  • 23. 06. 2015
  • 23/06/2015 - 24/06/2015
  • 21:00
  • Výstaviště Holešovice, Výstaviště Holešovice

Tvůrčí skupina Sgt. Tejnorová & the Commando se vrací se svým „živým kinems názvem NEVINA. Projekt propojuje současně divadlo, film, hudbu – vše naživo přímo před vámi. NEVINA bude exkluzivně uvedena pouze ve dvou večerech. Můžete ji zažít 23. a 24. 6. 2015 v pražských Holešovicích v rámci přehlídky světového divadla a scénografie – Pražské Quadriennale.

Hlavním rysem “live cinema” je experimentování a improvizace ve výběru obrazového materiálů, tedy tzv. VJ-ing (manipulace s filmovým obrazem v reálném čase). Divadelní akci dynamicky snímají tři kameramani, kteří herce pronásledují na každém kroku. Z kamer se obraz přenáší do střižny, ta vše komponuje a na plátno posílá naživo sestříhaný film. Je jen na divákovi, aby si zvolil, zda bude sledovat právě vznikající film, nebo herce přímo na scéně. Projekt propojuje filmovou a divadelní řeč v jeden celek – divadelní film či filmové divadlo. Vše se odehrává stoprocentně živě v čase představení a přímo před zraky diváků.

Režisérka Petra Tejnorová o projektu říká: Prvotní idea pracovat i u nás s principem live cinemase v našem týmu začala rozvíjet již před více než dvěma lety. Potřebovali jsme ale nejprve jenom testovat, zkoušet, co nám technologie umožní a jak s nimi lze originálně pracovat.Tato fáze byla pro pozdější vznik projektu zcela zásadní, a uskutečnila se díky  spolupráci s Institutem intermédií, který sídlí v Dejvicích v budově ČVUT Fakulty elektrotechnické. Institut projektu v listopadu 2013 poskytl prostor, techniku a odbornou konzultaci pro pětidenní intenzivní laboratoř. S institutem intermédií vlastně spolupracujeme i nadále. Další fáze projektu poté proběhla až v červnu 2014 v Budapešti, kde jsme získali tvůrčí rezidenci. Poslední, zřejmě nejnáročnější fáze, která vyvrcholila premiérou, proběhla v září a říjnu v modřanské hale Chirana. Teď nás čeká Malá sportovní hala na Výstavišti  – to je velká výzva!”.

Hra Nevina současné německé dramatičky Dei Loher vypráví příběh na první pohled nesouvisejících postav z okraje společnosti hledajících smysl života. Proč jsou lidé ve společnosti, která vypadá, že může mít vše, tak unaveni životem? A kdo je za co opravdu vinen?

 

NEVINA
Autor: Dea Loher
Překlad: Veronika Musilová Kyrianová
Režie: Petra Tejnorová
Dramaturgie a asistence režie: Kateřina Jandáčková
Zvuk a sound design: Jiří Konvalinka
Střih: Zuzana Walter
Hlavní kamera: Šimon Dvořáček
Kameramani: Kryštof Melka, Dominik Žižka, Jan Škop
Výprava: Antonín Šilar

Hrají: Milan Hajn, Petr Vančura, Anděla Blažková, Vanda Hybnerová, Majo Chalány/Šimon Krupa, Marie Švestková, Michaela Bendová, Beatrice Cordua, Ondřej Rychlý/Michal Bednář, Zuzana Drápalová, Jiří Šimek, Pavel Kozohorský, Daniel Tůma, Sára Arnsteinová

23. 6. 21:00
24. 6. 19:00

Malá sportovní hala, Výstaviště Holešovice
www.sgt.tejnorova.com

 

Search:

2015 © IIM