Ritwik Banerji a Stratocluster v IIM

  • 14. 04. 2016
  • 14/04/2016 - 15/04/2016
  • 19:30
  • IIM, Technická 2

Ritwik Banerji představí svou tvorbu a výzkum na IIM ve dnech 14. a 15. dubna 2016.

Ritwik Banerji je saxofonista, etnomuzikolog a umělec zabývající se digitálními médií. K výzkumu etiky a estetiky různých improvizačních komunit, používá vlastní softwar (Maxine a Bob). Vytvořil také několik dalších interaktivních hudebních systémů, jak pro instalace, tak pro živá vystoupení. V současnosti dokončuje svůj doktorandský výzkum na Californské universitě v Berklee, z něhož dva roky tráví v Berlíně na grantu podpořeném DAAD.

Ritwik_Banerji

Zabývá se novými možnostmi výzkumu improvizace a tradice evropské i americké “volné improvizace”. Jeho unikátní softwar umožňuje hudebníkům lépe reflektovat vlastní tvorbu, process improvizace, její zákonitosti i samotné pocity umělce při tvorbě. Paradoxně hraní s “neživým muzikantem” otevírá prostor pro jinak těžko realizovatelnou diskusi. Díky těmto poznatkům se pak Banerji snaží definovat danou komunitu a následně tyto komunity (geografické, stylové, atd.) srovnává..  Neméně zajímavou součástí je i samotná technologická stránka; vývoj interaktivního softwaru na improvizaci, který pak Banerji prezentuje i jako instalační kusy, u kterých můžou návštěvníci sami hrát.

Ve čtvrtek 14.4. od 19:30 se uskuteční koncert Ritwika Banerjiho a ansámblu Stratocluster: multimediální koncert zahrnující vystoupení členů Stratoclusteru s Maxine a Bobem (Banerjiho interaktivní systémy), a také Banerjiho digitální vizuální práci v kombinaci s analogovými projekcemi nově vyvinutými Janem Kulkou.

Na koncert naváže páteční prezentace spojená s diskusí v pátek 15.4. od 13:00 do 16:00 v rámci předmětu ITT. Prezentace je však otevřená i posluchačům z jiných škol. Práce Ritwika Banerjiho je zajímavá především pro muzikanty (profesionální i amatérské) , muzikology, návštěvníky zajímající se o hudební a zvukové softwary, vývojáře.

Vice na http://cnmat.berkeley.edu/people/ritwik_banerji

http://bandzone.cz/stratocluster

Vstup volný. Registrace pro účastníky mimo student IIM na emailu mikulka1@fel.cvut.cz

 

 

Search:

2015 © IIM