Svítící fasáda FEL ČVUT nabídne interaktivní program Creative Colours of FEL

  • 01.12. 2016 / 11:37

Svítící fasáda Fakulty elektrotechnické nabídne veřejnosti interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL

Praha, 2. prosince 2016 – Dne 13. prosince v 16.30 hodin se v pražských Dejvicích veřejnosti představí interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL. Ten zajistí světelná fasáda Linky, instalovaná na budově Fakulty elektrotechnické.

Linky se poprvé rozsvítily v únoru tohoto roku a zatím sloužily převážně jako estetický prvek oživující fasádu budovy Fakulty elektrotechnické. Přestože se světelné kompozice střídají a je možné vytvářet barevné a rytmické varianty jako třeba světelnou vlajku na 17. listopadu, ambice projektu jsou od počátku vyšší. Jednou ze základních myšlenek je interaktivita, kdy se do hry se světly může zapojit v podstatě každý.

Tvůrčí tým projektu Linky složený ze studentů a pedagogů z Institutu intermédií na Fakulty elektrotechnické, Fakulty architektury a Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze připravil základní software a první dvě aplikace pro veřejnost. Informace o aplikacích budou několik dní před samotným spuštěním k dispozici na webu projektu linky.fel.cvut.cz a v úterý 13. prosince si je budete moci vyzkoušet přímo u Linek s naším týmem. Slavnostní předvedení bude uvedeno novým světelným představením s hudebním doprovodem.

Po 13. prosinci 2016 bude možné kontaktovat vývojářský tým a získat informace, jak se zapojit do vývoje vlastní aplikace. Doufáme tak, že se najdou další studenti ČVUT, studenti středních škol anebo výtvarníci, kteří se přidají a pro Linky budou vytvářet svůj vlastní obsah.

Hrát hru přímo na fasádě budovy není našem českém prostředí zcela obvyklé.  Díky aplikaci se mohou lidé seznamovat, potkávat, přinášet další nápady na nové interaktivní využití a budova (nebo i celá instituce) se tak stává aktivní součástí městské krajiny. Projekt byl podpořen grantem hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění pro r. 2016.

Autoři projektu:

grafika: Josef Šafařík (FA ČVUT)

hudba: Adam J. Sporka (FEL ČVUT)

řídící software: Filip Kirschner (FEL ČVUT), Jindřich Máca (FIT ČVUT)

aplikace PONG@L: Jiří Chludil (FIT ČVUT)

aplikace VOTE@L: Václav Havlín (FEL ČVUT)

design světelných efektů a grafických rozhraní aplikací: Petr Pavčo (FA ČVUT)

mobilní část aplikací: Michal Maněna (FIT ČVUT)

správa serverů a vývoj simulátoru:  Zdeněk Trávníček (FEL ČVUT)

správa obsahu, grafické šetřiče: Jakub Hybler (FEL ČVUT)

komunikace: Kateřina Mikulcová (FEL ČVUT)

vedení projektu: Roman Berka (FEL ČVUT)

Search:

2015 © IIM