Jen Lewin-Please Touch The Art

  • 15. 10. 2014
  • 15/10/2014
  • 00:00
  • IIM, Technická 2

Pravidelné akce pro veřejnost zahajuje přednáška americké umělkyně Jen Lewin, která vytvořila instalaci The Pool v rámci festivalu Signal Po Sydney a Singapuru bude tato instalace k vidění v Praze na louce u Hergetovy cihelny. Jen Lewinová představí formou prezentace svůj přístup k umění a některé další instalace.

V posledních 15ti letech Jen Lewinová vytvořila pro veřejný prostor řadu velkých, imersivních a interaktivních uměleckých děl: od zvukových a světelných soch, vtahujících diváky do hry, přes tkaniva video-závěsů, reagujících na pohyb až po velkoformátové, robotické můry, pohybující se v závisloti na pohybu diváka. Lewinová využívá technologie originálním způsobem s prvky organičnosti a ženské senzitivity.

Architektonické vzdělání Lewinové dovoluje pracovat s měřítkem architektury a interiéru. Vytváří situace a prostředí, které jsou součástí fyzického prostoru. Například práce “Pool” zabírá několik desítek čtvrečních metrů a skládá se ze 120 interaktivních, zářících, světelných objektů, které spolu interagují.

Více informací: jenlewinstudio.com/community-sculpture/the-pool

Search:

2015 © IIM